English Deutsch
 • Przechowalnia 0
 • Strona głównaTERMOWIZJA badania kamerą termowizyjną
  Wybierz kategorię:
  Szybki kontakt
  Zapraszamy:
  od poniedziałku do piątku

  w godzinach: 8,00 - 16,00

  Dział Handlowy
  Konsultant techniczny
  kotły i palniki:


  Piotr 
  tel. 663 76 79 75
  lamkowski.piotr@gmail.com


  Dział części zamiennych:


  Bożena 
  tel. +48 693 876 347
  kostrzewasklep@gmail.com

  Zamów części na email:  Dział Serwisu
  Zachodniopomorskie:


  Piotr Lamkowski
  lub 663 76 79 75
  kostrzewaserwis@gmail.com


  Mega Media Tech
  Bożena Lamkowska

  Nip: 669-106-30-05
  Regon: 330875007
  NKD 33.11.

  Santander Bank Polska S.A.
  Nr. konta dla wpłat krajowych: 
  79 1090 1711 0000 0001 2992 9865
  Rachunek vat:
  87 1090 1711 0000 0001 3670 0418
  Nr. konta dla wpłat zagranicznych:
  numer IBAN: 
  PL 17 1090 1711 0000 0001 2993 0011
  Kod SWIFT banku: WBKPPLPP

   
  E- Płatności
  Szybkie płatności bankowe on line.
  Dokonując zakupów w naszym sklepie możesz skorzystać z szybkich płatności bankowych.  Raty szyte na miarę
  Formy Płatności

  Koszty wysyłki:

  Paczka do 30 kg terytorium Polski 

  Pocztex 24
   - przedpłata na konto - 20 PLN


  DPD
   - pobranie - 35 PLN  Schenker
   - paleta - 209,10 PLN  Statystyki
  Produktów: 474
  Kategorii: 186
  Odwiedzin: 4456849

  TERMOWIZJA badania kamerą termowizyjną

  TERMOWIZJA badania kamerą termowizyjną.

  W przykładzie opisuję, co dostaje nasz klient po wykonaniu badań termowizyjnych obiektu.
   
  Zamawiając w naszej firmie usługę badań termowizyjnych, klient otrzymuje po zakończeniu badań raport z wykrytymi wadami konstrukcyjnymi lub montażowymi oraz wszystkie zdjęcia wykonane kamerą termowizyjną.
  Opis wad jest ujęty w raporcie pdf i zawiera wskazania miejsca gdzie np. jest skraplana woda czy pojawia się mostek termiczny. Właściciel obiektu na podstawie takiego raportu może podjąć działania zmierzające do usunięcia usterek konstrukcyjnych lub montażowych, co w konsekwencji ograniczy wyciek ciepła z obiektu.
  Po pierwsze po  zakończeniu badań przesyłamy klientowi pocztą e-mail lub wgrywamy na komputer wszystkie zdjęcia, jakie zrobiliśmy podczas badania. Przykładowe zdjęcia z badania termowizyjnego domu mieszkalnego poniżej.
   


  Ilość zrobionych zdjęć kamerą termowizyjną nie jest w żaden sposób limitowana. Klient płaci za każdą rozpoczętą godzinę badania termowizyjnego i może w tym czasie dowolnie wykorzystać czas technika.
  Robione są termogramy zarówno na zewnątrz budynku, jak i w jego wnętrzach. Podczas powyższego przykładowego badania na dworze było 10 stopni mrozu. Barwy pomarańczowo-czerwono-białe (ciepłe) świadczą o wycieku ciepła z budynku na skutek mostków termicznych, nieprawidłowego osadzenia elementów, na skutek zbyt słabej izolacji termicznej elementu.
  Badanie termowizyjne dobrze jest zrobić przed i po ociepleniu domu. Można wtedy łatwo ocenić efekt ocieplenia domu styropianem, czyli termoizolacji.
  W dodatku jeśli monterzy ocieplenia dają za mało kotw lub tam gdzie zabraknie im styropianu i uzupełnią to zaprawą, to na zdjęciach termowizyjnych będzie to od razu widać.
   
   

   

  Kamera termowizyjna EC020 urządzenie używane klasa 1

  1. Lokalizacja miejsc strat ciepła w domach i mieszkaniach.
  Używając kamery termowizyjnej możemy precyzyjnie zlokalizować miejsca przez które ucieka ciepło z naszego domu
  lub mieszkania. Możemy sprawdzić którędy w zimie uciekają "nasze pieniądze". Miejsca w których występują niskie temperatury na powierzchniach ścian, stropów, dachów czy podłogi są błędnie wykonane. Ich izolacja termiczna ma wady, możliwe że użyto zbyt "chudej" warstwy izolacyjnej lub błędnie ja wykonano. Przykłady miejsc o obniżonej temperaturze:

   

  2. Precyzyjna lokalizacja wycieków wewnątrz ścian, stropów, dachów i podłóg.
  - Wykrywanie i lokalizacja wycieków. Kamera termowizyjna pozwala zlokalizować miejsca wycieków oraz nieszczelności instalacji, które są wewnątrz przegród budowlanych np.: pozwala precyzyjnie zlokalizować wyciek z instalacji ogrzewania podłogowego (dzięki wczesnemu wykryciu tej  to że podczas usuwania tej awarii nie musimy demontować (niszczyć) całej posadzki, bo gdy znamy precyzyjnie miejsce wycieku wystarczy zdemontujemy tylko  nie wielki fragment podłogi i usuniemy awarię.

   

  3. Kontrola instalacji elektrycznych.
  Badania termowizyjne to najlepsza metoda okresowej kontroli  sieci elektrycznej i elektroenergetycznej. Szybka i precyzyjna informacja o  uszkodzeniach i wadach, czyli lokalizacja miejsc o podwyższonej temperaturze. Kamera termowizyjne obrazuje i lokalizuje nam miejsca już najmniejszych przegrzewach, które są zaczątkami późniejszych awarii. Badania termowizyjne umożliwiają szybkie reagowanie i niedopuszczanie do powstawania awarii.

   
   

   Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

  Tel: 663 76 79 75

   

   

   


  Badanie termowizyjne rozdzielnic elektrycznych.

  Posiadamy wieloletnie doświadczenie w obszarze badań termowizyjnych jak również w zakresie badań i analiz energetycznych. Nasze kompetencje potwierdzają stosowne uprawnienia energetyczne kategorii D i E bez ograniczenia napięcia. 

  Poniżej przedstawiamy kilka wybranych wymogów prawno - normatywnych dotyczących okresowej kontroli urządzeń energetycznych.  

  Zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity Dz.U z 2016r., poz. 290 z późniejszymi zmianami), obiekty powinny być w czasie ich użytkowania poddawane przez właściciela lub zarządcę okresowej kontroli, co najmniej raz na 5 lat.

  W Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (tekst jednolity Dz.U z 2015 r., poz. 1422), zostało powołanych do stosowania szereg norm, w tym między innymi norma PN-HD 60364-6:2008 (§ 98 ust. 2).

  Zgodnie z zapisami normy PN-HD 60364-6:2008 wyróżnia się pojęcia związane z kontrolą stanu instalacji, w szczególności:

  1. sprawdzanie - wszystkie czynności, za pomocą których kontroluje się zgodność instalacji elektrycznej z odpowiednimi wymaganiami normy HD 60364. Sprawdzanie obejmuje oględziny, próby i protokołowanie;
  2. oględziny – kontrola instalacji elektrycznej za pomocą zmysłów (wzrok, słuch, powonienie, dotyk) w celu upewnienia się, czy wyposażenie elektryczne zostało prawidłowo dobrane i zainstalowane – w tym celu możemy zastosować kamerę termowizyjną w celu wykrycia miejsc o znacznie podwyższonej temperaturze
  3. próba – użycie w instalacji elektrycznej środków (próbników, mierników), za pomocą których sprawdzana jest jej skuteczność. Obejmuje ona ustalenie wartości wielkości mierzonych za pomocą odpowiednich przyrządów pomiarowych w celu określenia stanów i wartości niewykrywalnych za pomocą oględzin;

  Należy zwrócić uwagę na zalecenia normy PN-HD 60364-6:2008 Instalacje elektryczne niskiego napięcia. Część 6: Sprawdzanie, dotyczące również częstości sprawdzania okresowego instalacji użytkowanej w pomieszczeniu, w którym może wystąpić większe ryzyko uszkodzenia lub zniszczenia.

  Zgodnie z wymaganiami wyżej przywołanej normy częstość sprawdzania okresowego instalacji powinna być ustalana z uwzględnieniem rodzaju instalacji i wyposażenia, jej zastosowania i działania, częstości i jakości konserwacji oraz wpływów zewnętrznych, na które jest narażona. Dla podanych poniżej przypadków, w zależności od warunków środowiskowych, może wystąpić większe ryzyko eksploatacji urządzeń i instalacji elektrycznych, co skutkuje koniecznością zastosowania krótszych okresów kontrolnych (np. rocznych):

  • miejsca pracy lub pomieszczenia, w których występuje ryzyko porażenia prądem elektrycznym, pożaru lub wybuchu spowodowanego degradacją izolacji, w tym dla obiektów użyteczności  publicznej,
  • miejsca pracy lub pomieszczenia, w których znajdują się instalacje zarówno niskiego, jak i wysokiego napięcia,
  • obiekty gromadzące publiczność,
  • tereny budowy,
  • instalacje bezpieczeństwa (np. oświetlenia awaryjnego)

  Należy również podkreślić, że coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych przy wystawianiu kolejnej polisy oczekuje przedstawienia raportu z okresowego badania rozdzielnic elektrycznych kamerą termowizyjną. W wielu przypadkach raport taki stanowi podstawę do udzielenia przez firmę ubezpieczeniową istotnego rabatu przy ustalaniu wysokości składki.

  Pozdrawiamy i zapraszamy do  kontaktu telefonicznego, chętnie udzielimy dodatkowych informacji.

  1. 693 106 009 Marek
  2. 663 767 975 Piotr

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  CZĘŚCI ZAMIENNE
  Dział części zamiennych czynny od poniedziałku do piątku w godzinach  8-16 

  Zamówienia telefoniczne: 
  tel. 693 876 347
  tel. 663 76 79 75

  Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dot. cookies